🛒 E-shop

 

SEPAS a.s. Zašová

Tradice výroby a zpracování pěnového polystyrénu na Valašsku sahá až do roku 1967. V té době byl polystyrén poprvé zpracováván v obci Zašová pro obalovou techniku. Nové průmyslové odvětví se brzy ze Zašové začalo rozšiřovat po celém regionu, nicméně vývoj nových technologií souvisejících s výrobou a zpracováním je stále soustředěn v akciové společnosti SEPAS a.s.

Zahájení činnosti akciové společnosti SEPAS se datuje od roku 1990, kdy byl převzat ekologický program od Městského podniku služeb ve Valašském Meziříčí. V následujících letech došlo k rozšíření činností o sběr, recyklaci a následné zpracování recyklátu pěnového polystyrénu. Firma vyvinula technologie, které umožňují z polystyrénového odpadu vyrábět nový izolační materiál a tím řeší zároveň oblast ekologickou i ekonomickou.

Zpracováváme tento tradiční izolační materiál od jeho výroby až po finální výstup dle požadavků zákazníka. Kromě výroby bloků pěnového polystyrenu a následného formátování, disponujeme lisy ERLENBACH pro lisování polystyrenu pomocí forem. Dále provádíme 2D konturové řezání vhodné i pro malosériové odběry.

Nedílnou součastí výroby je sběr, zpracování a recyklace použitého pěnového polystyrenu, který je dále používán pro výrobu recyklovaného polystyrenu ve formě bloků a drti různé zrnitosti.

©2019 SEPAS a.s., všechna práva vyhrazena, design by JURASDESIGN.com